slideshow_1 slideshow_2 slideshow_3 slideshow_4
1 2 3 4

Wystawę powstałą z okazji 25-lecia Kozienickiego Parku Krajobrazowego prezentujemy dzięki uprzejmości władz parku.  Ekspozycja składa się z 70-ciu, wielkoformatowych zdjęć.

 

Puszcza Kozienicka to jeden z większych kompleksów leśnych na Mazowszu położony w widłach pradolin rzek Wisły i Radomki. Ze względu na cenne drzewostany, ciekawą florę i faunę w 1983 roku utworzono tu Kozienicki Park Krajobrazowy, który od 2010 roku wchodzi w skład  Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Obszar Kozienickiego Parku (ponad 60 tyś. ha z otuliną) chroniony jest nie tylko ze względu na wartości przyrodnicze ale również ze względu na wartości historyczne, kulturowe oraz walory krajobrazowe.

Równinny krajobraz polodowcowy urozmaicają malownicze doliny rzek Radomki, Zagożdżonki, Leniwej, Krypianki oraz wzniesienia wydmowe z charakterystycznymi zabagnieniami zwanymi w miejscowej gwarze „ługami”. Z uwagi na bogactwo gatunków lasotwórczych obszar ten odznacza się rozmaitością zbiorowisk leśnych, od borów suchych i świeżych począwszy, poprzez bory i lasy mieszane do podmokłych olsów i łęgów.

        Wystawa fotograficzna ukazuje te piękne puszczańskie krajobrazy jak również zwierzęta uchwycone obiektywami fotografów w ich naturalnym środowisku.

 

                    

 
       Autorami zdjęć są fotografowie związani z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, jak Sławomir Wąsik, Robert Jelonkiewicz, Robert Dróżdż, Maciej Rębiś, Wojciech Kuchta oraz nieżyjący już, jeden z najlepszych polskich fotografów przyrody Artur Tabor.

 


 

                   Serdecznie Zapraszamy


wystawa jest prezentowana do końca września br.

 

MUZEUM IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W RADOMIU
26-600 Radom, Rynek 11
tel: 48 362 43 29 czynny całą dobę, 48 362 21 14,
48 362 56 94 - zgłaszanie grup
fax: 48 362 34 81
NIP: 796-007-85-13

„Jan Kochanowski inspiracją kulturową Mazowsza”
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

unia europejska - program regionalny