muzeum radom bip
muzeum radom bip

Hej Klubowicze!


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Młodych Odkrywców Sztuki. Tym razem spotkamy się z portretową twórczością Stanisława Witkiewicza.


Witkacy w swojej firmie portretowej wyróżniał kilka typów portretów, a także miał specjalny regulamin, którego motto na wstępie brzmiało: "Klient musi być zadowolony. Nieporozumienia wykluczone."
Ciekawe, czy nasi klubowicze dołożą również jakieś swoje typy portretów do kolekcji?

 

Portrety a'la Witkacy
18 czerwca, g.12.00
Prosimy o zapisy telefoniczne: 483625694


„Klub Młodych Odkrywców Sztuki” to cykl zajęć polegających na zapoznaniu młodych ludzi oraz ich opiekunów z najbardziej znanymi zjawiskami, sylwetkami twórców i trendami z historii sztuki. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, że każde z nich jest poprzedzone prezentacją i wykładem na temat danego zjawiska w sztuce, następnie uczestnicy zajęć wykonują prace plastyczne związane tematycznie z wykładem. Nie stawiamy limitów wiekowych, w warsztatach biorą udział zarówno małe dzieci, jak nastolatki i ich dorośli opiekunowie. Zajęcia poszerzają horyzonty i uzupełniają wiedzę przekazywana na zajęciach szkolnych: nasza oferta obejmuje prezentacje sylwetek znanych na całym świecie twórców, takich jak choćby Andy Warchol, Pablo Picasso, Auguste Renoir, jak i polskich wybitnych malarzy: np. Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Fangora i wielu innych. Prezentujemy tak różnorodne zjawiska w sztuce jak japońska sztuka malowania tuszem, sztuka Starożytnego Egiptu, sztuka malowania porcelany itp.


Na zajęcia zapraszane są dzieci z opiekunami, pojawiają się całe rodziny, które wspólnie wykonują prace artystyczne.
 

Spotykamy się jak zawsze w niedzielę, o godz. 12:00.
 

Zapraszamy! Cena biletu: 15 zł.

 

 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle