muzeum radom bip
muzeum radom bip

Kolejne dobre wieści! Dzięki wsparciu Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Mazowieckiego udało się pozyskać nowości, które poszerzą nasze zbiory!

Do Działu Sztuki Nieprofesjonalnej trafiły:

Zbroja Ashigaru Tachi-omodaka z okresu Edo, XIX wiek, Japonia. Zakupiona zbroja składa się z prostego kirysu dō w typie Okashi Gusoku, ochraniaczy ramion, kompletu nagolenic oraz hełmu jingasa.

Kołczan Utsubo Yamato z okresu Edo, pocz. XIX wieku, Japonia. W komplecie 4 strzały bojowe o prostych bambusowych drzewcach z trzema lotkami piór i metalowymi grotami oraz łuk yumi.

 

Natomiast do Działu Sztuki trafił obraz "Anioł" Wacława Michała Ichnowskiego. Ten urodzony w Radomiu, związał się, podobnie jak Jacek Malczewski z Krakowem. Uczeń Jana Matejki, uprawiał głównie malarstwo olejne i pastelowe, a tematyką jego prac były: portrety, pejzaże, sceny rodzajowe oraz alegoryczne.

Pastel został namalowany według pracy Jana Matejki pt. „Pieśń - Studium do obrazu Joanna d` Arc”, znajdującej się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. Do pracy pozowała Matejce córka Beata.

Dziękujemy!

 

 

 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle