muzeum radom bip

Kultura na Mazowszu

W muzeum odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, na której zaprezentowano wirtualne zwiedzanie mazowieckich muzeów i obiektów kultury oraz grę Monopol. Obecny był Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Ilona Jaroszek oraz Artur Andrysiak, członek zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. oraz dyrektor Leszek Ruszczyk i wicedyrektor dr Adam Duszyk. Wirtualne spacery – to największy taki projekt w kraju. Mazowsze przenosi do wirtualnej przestrzeni 26 swoich instytucji kultury. Koszt przedsięwzięcia to 10,6 mln zł. W przygotowaniu wirtualnych spacerów pomogła UE. Proces digitalizacji zbiorów to nie tylko łatwiejszy dostęp do kultury, ale także korzyści dla muzeów. Dzięki zdigitalizowaniu, zasoby instytucji zostaną kompleksowo zarchiwizowane, ponadto będzie możliwość ich prezentacji na arenie międzynarodowej bez konieczności przewożenia cennych przekładów i dokumentów poza granice miasta, regionu czy kraju.

 

Działania te są realizowane ranach Projektu Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu realizowany jest w ramach RPO WM 2014-2020.

Ciekawą jest też gra Monopoly „Mazowsze” – mazowiecka edycja gry, która zachęca do poznawania najciekawszych zakątków naszego regionu.

 

Fot. Sebastain Fituch

Partnerzy:
http://www.26600.pl http://www.mazowieckie.com.pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle