muzeum radom bip

Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele

Wystawa „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” przygotowywana została przez zespół pracowników z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Jest to wystawa „wędrująca”, o charakterze edukacyjnym, przeznaczona do eksponowania w instytucjach muzealnych i naukowych w całym kraju.

Celem wystawy jest zaprezentowanie i popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny i atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.

W obrębie wystawy pojawią się elementy multimedialne mające za zadanie w interesującej i przystępnej formie wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Walorem ekspozycji są specjalne punkty aktywizujące, które w interaktywny sposób dadzą odbiorcy możliwość lepszego poznania i zrozumienia wybitnej i wszechstronnej postaci polskiego astronoma. 

Oprowadzanie połączone jest z warsztatami, na których dzieci i młodzież będą mogły wypełnić karty pracy, ułożyć puzzle, sporządzić mieszankę ziół wg. receptury M. Kopernika i spróbować pisać gęsim piórem – Zapraszamy

Koszt biletu – 7 PLN

Partnerzy:
http://www.26600.pl http://www.mazowieckie.com.pl
Mecenasi Muzeum:
http://radom.whitetaxi.pl/ http://www.nextit.com.pl/ http://www.lucz-bud.com.pl/ http://kulturaisztuka.pl/ http://www.itdot.pl/ http://news.hotelnihilnovi.pl/ www.4art.pl/ http://www.artservice.pl/ http://www.artinhouse.pl/ http://www.rafil.pl/ http://www.kombud.com.pl/ http://www.wacyn.com.pl/ http://binkowski.suzuki.pl/auto http://www.blu.com.pl/salony/radom http://www.paluchgroup.pl/
tło e-riders motocykle