muzeum radom bip

Radom w PRL-u

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu wspólnie z Archiwum Państwowym  w Radomiu przygotowało wystawę pt: „Radom w PRL-u”, na której pokazana jest rzeczywistość  miasta w różnych aspektach życia: politycznego, gospodarczego, społecznego i  kulturalnego, począwszy od 1945 r.  do 1989 r.

Na wystawie chcielibyśmy uwzględnić takie zagadnienia jak: przemysł, budownictwo mieszkaniowe, szkolnictwo, kultura i codzienność miasta.
Zwracamy także uwagę na wydarzenia Czerwca 76, które stały się kulminacyjnym momentem w powojennej historii miasta  i kraju – ważnym etapem polskiej drogi do wolności.

Wystawę tworzą  zdjęcia, afisze, plakaty, dokumenty i realia z epoki.
                           

Między innymi zaprezentowane są wytwory radomskiego przemysłu, tj. modele aparatów telefonicznych wyprodukowanych w Radomskiej Wytwórni Telefonów, maszyny do pisania i maszyny do szycia powstałe w Zakładach Metalowych im. Gen. „Waltera”.

Wystawa adresowana jest do ludzi młodych, którzy sami nie pamiętają już PRL-u, a chcieliby poznać specyfikę minionej epoki, jak również do tych przedstawicieli starszego pokolenia, którzy okres PRL-u pamiętają znakomicie, a swoją wiedzę pochodzącą z autopsji chcieliby skonfrontować z pamięcią historyczną.

Cennik wystawy:

  • bilet ulgowy - 5 PLN
  • bilet z przewodnikiem - 6 PLN
  • bilet normalny - 7 PLN
Partnerzy:
http://www.26600.pl http://www.mazowieckie.com.pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle