muzeum radom bip

Radom w PRL-u

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu wspólnie z Archiwum Państwowym  w Radomiu przygotowało wystawę pt: „Radom w PRL-u”, na której pokazana jest rzeczywistość  miasta w różnych aspektach życia: politycznego, gospodarczego, społecznego i  kulturalnego, począwszy od 1945 r.  do 1989 r.

Na wystawie chcielibyśmy uwzględnić takie zagadnienia jak: przemysł, budownictwo mieszkaniowe, szkolnictwo, kultura i codzienność miasta.
Zwracamy także uwagę na wydarzenia Czerwca 76, które stały się kulminacyjnym momentem w powojennej historii miasta  i kraju – ważnym etapem polskiej drogi do wolności.

Wystawę tworzą  zdjęcia, afisze, plakaty, dokumenty i realia z epoki.
                           

Między innymi zaprezentowane są wytwory radomskiego przemysłu, tj. modele aparatów telefonicznych wyprodukowanych w Radomskiej Wytwórni Telefonów, maszyny do pisania i maszyny do szycia powstałe w Zakładach Metalowych im. Gen. „Waltera”.

Wystawa adresowana jest do ludzi młodych, którzy sami nie pamiętają już PRL-u, a chcieliby poznać specyfikę minionej epoki, jak również do tych przedstawicieli starszego pokolenia, którzy okres PRL-u pamiętają znakomicie, a swoją wiedzę pochodzącą z autopsji chcieliby skonfrontować z pamięcią historyczną.

Cennik wystawy:

  • bilet ulgowy - 5 PLN
  • bilet z przewodnikiem - 6 PLN
  • bilet normalny - 7 PLN
Partnerzy:
http://www.26600.pl http://www.mazowieckie.com.pl
Mecenasi Muzeum:
http://radom.whitetaxi.pl/ http://www.nextit.com.pl/ http://www.lucz-bud.com.pl/ http://kulturaisztuka.pl/ http://www.itdot.pl/ http://news.hotelnihilnovi.pl/ www.4art.pl/ http://www.artservice.pl/ http://www.artinhouse.pl/ http://www.rafil.pl/ http://www.kombud.com.pl/ http://www.wacyn.com.pl/ http://binkowski.suzuki.pl/auto http://www.blu.com.pl/salony/radom http://www.paluchgroup.pl/
tło e-riders motocykle