muzeum radom bip
muzeum radom bip

Spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Panią Beatą Gołembiowską, które odbędzie się w ten piątek, 21 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu .

Rozmowa będzie dotyczyła książki - albumu, którego autorką jest Pani Beata.

 

Książka "W jednej walizce. Polska arystokracja na emigracji w Kanadzie" i dołączony do niej film opowiadają o dziejach przedstawicieli znanych polskich rodów arystokratycznych, zmuszonych do szukania nowej ojczyzny w Kanadzie. Zawarte są w niej fascynujące dzieje ludzi, którzy utraciwszy całe mienie, zaczęli życie na emigracji w Kanadzie, trzymając w ręku symboliczną "jedną walizkę". Bohaterzy książki pochodzą z rodzin takich jak: Czartoryscy, Czetwertyńscy, Komorowscy, Platerowie, Popielowie, Potoccy, Sapiehowie, Siemieńscy, Tarnowscy, Tyszkiewicze i Zamoyscy.

Będzie to jedna z wielu imprez uświetniających Wielki Jubileusz 100-lecia Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Pani Beata była przed laty pracowniczką naszego Muzeum.

Spotkanie poprowadzi wicedyrektor Dr Adam Duszyk.

 

Beata Gołembiowska, urodziła się w 1957 r. w Poznaniu, pisarka, dziennikarka, fotograf, reżyser, z wykształcenia biolog (UAM Poznań – lata 1976–81) i fotograf (Dawson College, Montreal – lata 1992–96). W 1989 r. wyemigrowała do Kanady. W latach 2006–16 współpracowała z Fundacją Liliany Komorowskiej dla Sztuki oraz z QueenArt Films. Autorka powieści: Żółta sukienka, Malowanki na szkle, Lista Olafa, Droga do Wilenii, Ada i Eryk w krainie przeklętej korony oraz książek albumów: W jednej walizce, Teatr bez granic, Tradycje Bożego Narodzenia w Polsce, Park Paderewskiego. Reżyserka filmu dokumentalnego Raj utracony, raj odzyskany. Od 2014 r. reporterka dziennika z Toronto „Gazeta, Gazeta”.

 

 

 

 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle