Japoński wynalazek, pierwotnie używany był przez samurajów i arystokratów jako forma materiału do pisania w celu przekazywania wiadomości, symbol statusu, a nawet używany jako broń. Z czasem wachlarz zmienił swoje przeznaczenie, o czym dowiecie się w trakcie spotkania. W XV wieku Japonia stała się znana z jakości i pięknego zdobienia wachlarzy, a dzisiaj my podejmiemy próbę wykonania małego dzieła sztuki.
Wachlarz i jego historia
21 maja, g.12.00
Prosimy o zapisy telefoniczne: 483625694
Ilość miejsc ograniczona.
Cena biletu: 15 zł.
„Klub Młodych Odkrywców Sztuki” to cykl zajęć polegających na zapoznaniu młodych ludzi oraz ich opiekunów z najbardziej znanymi zjawiskami, sylwetkami twórców i trendami z historii sztuki. Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, że każde z nich jest poprzedzone prezentacją i wykładem na temat danego zjawiska w sztuce, następnie uczestnicy zajęć wykonują prace plastyczne związane tematycznie z wykładem. Nie stawiamy limitów wiekowych, w warsztatach biorą udział zarówno małe dzieci, jak nastolatki i ich dorośli opiekunowie. Zajęcia poszerzają horyzonty i uzupełniają wiedzę przekazywana na zajęciach szkolnych: nasza oferta obejmuje prezentacje sylwetek znanych na całym świecie twórców, takich jak choćby Andy Warchol, Pablo Picasso, Auguste Renoir, jak i polskich wybitnych malarzy: np. Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Fangora i wielu innych. Prezentujemy tak różnorodne zjawiska w sztuce jak japońska sztuka malowania tuszem, sztuka Starożytnego Egiptu, sztuka malowania porcelany itp. Na zajęcia zapraszane są dzieci z opiekunami, pojawiają się całe rodziny, które wspólnie wykonują prace artystyczne.Zapraszamy!

Otwarcie wystawy „Kwiaty wiśni – Samuraje” 1 września, godz. 17:00

Otwarcie wystawy numizmatycznej "Przekazy Narodowego Banku Polskiego dla Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu" 11 sierpnia, godz. 17:00

,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”

Już w piątek, 28 lipca o godz. 17.00 wernisaż wystawy archeologicznej ,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”.
