muzeum radom bip
muzeum radom bip

Za nami dwa wykłady towarzyszące wystawie "Artystyczny powrót do przeszłości. Sztuka polska dwudziestolecia międzywojennego"

Za nami dwa bardzo intrygujące wykłady, które odbyły się w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie "Artystyczny powrót do przeszłości. Sztuka polska dwudziestolecia międzywojennego"

 

"Połączyć sprzeczne żywioły, czyli o sztuce Rytmu", który wygłosiła prof. Iwona Luba z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, historyczka sztuki, autorka wielu publikacji dot. sztuki dwudziestolecia międzywojennego.

"Od klasycznego piękna do erotycznego formowania. O rzeźbie polskiej dwudziestolecia". - wygłoszony przez dr Ewę Ziembińską, historyczkę sztuki, wykładowczynię, kuratorkę zbiorów Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni.

 

Bardzo dziękujemy za prelekcje, Państwu za odwiedzenie i chęć zdobywania dodatkowych informacji o sztuce i jej historii.

Zapraszamy równocześnie do sprawdzenia wystawy "Artystyczny powrót do przeszłości. Sztuka polska dwudziestolecia międzywojennego" ponieważ to już ostatnie dni jej trwania.

 

Krótka galeria zdjęć

Boobr Media

Daniel Adamczyk

 

 

 

 

 

 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle