Olena Rublova to ukraińska akwarelistka. Urodziła się w 1987 roku w Gorłówce w obwodzie donieckim, terytorium okupowanym przez separatystów i wojska rosyjskie od roku 2014. Tam w latach 2008-2010 studiowała sztukę w prywatnej pracowni Igora Tyunina. W 2010 roku wyjechała do Kijowa, gdzie mieszkała przez 12 lat i kontynuowała twórczą edukację. Brała udział w wielu projektach i wystawach artystycznych, międzynarodowych festiwalach i plenerach, prowadziła także pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży. Po pełnej inwazji Rosji na terytorium Ukrainy Olena wraz z synem została zmuszona do opuszczenia ojczyzny i czasowego osiedlenia się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tutaj przez siedem miesięcy stworzyła wiele nowych prac. Obecnie cała rodzina artystki mieszka w Chmielnickim w zachodniej części Ukrainy.
Zainteresowania twórcze Rublovej idą w wielu kierunkach, zarówno realistycznym (ilustracje botaniczne i animalistyczne), poprzez ekspresyjne pejzaże i sceny przemysłowe, aż do prac dotyczących ukraińskiej kultury, jej symboli, tożsamości i punktów zwrotnych w historii (kreacje realistyczne i tzw. kwadratowe czy pikselizowane). Wojna – jak mówi Olena – zmieniła wszystko, a artysta zastanawia się dziś nad rzeczami, które w XXI wieku wydawały się niemożliwe...
Na wystawie można zobaczyć 49 akwareli stworzonych podczas pobytu artystki w Biebrzańskim Parku Narodowym i ukazujących piękno przyrody, zwierząt oraz krajobrazów, które udało się uchwycić malarce podczas wędrówek doliną Biebrzy.
Kuratorem wystawy jest Marek Słupek

Otwarcie wystawy „Kwiaty wiśni – Samuraje” 1 września, godz. 17:00

Otwarcie wystawy numizmatycznej "Przekazy Narodowego Banku Polskiego dla Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu" 11 sierpnia, godz. 17:00

,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”

Już w piątek, 28 lipca o godz. 17.00 wernisaż wystawy archeologicznej ,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”.
