muzeum radom bip
UE muzeum radom bip

Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele

Wystawa „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele” przygotowywana została przez zespół pracowników z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Jest to wystawa „wędrująca”, o charakterze edukacyjnym, przeznaczona do eksponowania w instytucjach muzealnych i naukowych w całym kraju.

Celem wystawy jest zaprezentowanie i popularyzowanie postaci Mikołaja Kopernika, w nowoczesny i atrakcyjny dla zwiedzających sposób. Ekspozycja ma charakter modułowy, a w poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii.

W obrębie wystawy pojawią się elementy multimedialne mające za zadanie w interesującej i przystępnej formie wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych Mikołaja Kopernika. Walorem ekspozycji są specjalne punkty aktywizujące, które w interaktywny sposób dadzą odbiorcy możliwość lepszego poznania i zrozumienia wybitnej i wszechstronnej postaci polskiego astronoma. 

Oprowadzanie połączone jest z warsztatami, na których dzieci i młodzież będą mogły wypełnić karty pracy, ułożyć puzzle, sporządzić mieszankę ziół wg. receptury M. Kopernika i spróbować pisać gęsim piórem – Zapraszamy

Koszt biletu – 7 PLN

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle