muzeum radom bip
UE muzeum radom bip

,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”

Dziś w naszym muzeum odbyła się konferencja prasowa dotycząca wystawy ,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”. Dyrektor Leszek Ruszczyk zaprosił na jej wernisaż, który odbędzie się odbędzie się w najbliższy piątek 28 lipca 2023 o godz. 17:00. Podkreślił, że jest to kolejny element obchodów jubileuszu stulecia naszej placówki. O planach muzeum na najbliższe miesiące mówił z kolei zastępca dyrektora Adam Duszyk. Kulminacyjnym punktem konferencji była przedpremierowa prezentacja ekspozycji, której dokonały jej kuratorki Katarzyna Stańczuk i Dorota Pogodzińska

 

Wystawę będzie można oglądać od piątku 28 lipca 2023 do 31 sierpnia 2024 roku w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

 

Wystawa ,,Po śmierci ku słońcu” pokazuje zwyczaje związane z obrzędowością pogrzebową społeczności epoki brązu i wczesnej epoki żelaza, zamieszkujących obszary w dorzeczu Pilicy, Radomki i Mlecznej.  Jest to zarazem przypomnienie osiągnięć radomskiej archeologii i osoby nietuzinkowego archeologa Wojciecha Twardowskiego, który badał stanowiska w Treście Rządowej, Radomiu-Wośnikach i Gulinie Młynie.

 

Zdjęcia: Sebastian Fituch

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle