muzeum radom bip
UE muzeum radom bip

Zakup linorytów Jana Nowaka w celu uzupełnienia kolekcji sztuki nieprofesjonalnej w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego zakupiło osiem grafik Jana Nowaka, artysty uważanego obecnie za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli grafiki w polskiej sztuce nieprofesjonalnej. Dzięki dotacji w kwocie 7400,00 zł zakupiono całą serię jesienną składająca się z 7 prac wykonanych w latach 1976 - 2013 roku, oraz jednej z 2020 roku przedstawiającej Bogucice - dzielnicę, w której w 1939 roku urodził się i wychował Jan Nowak.

 

Zasadniczym celem zakupu prac Jana Nowaka było uzupełnienie kolekcji sztuki nieprofesjonalnej będącej jedną z najlepszych w Polsce oraz organizacja trzeciej już edycji wystawy pt. "Talent, pasja, intuicja" w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w 2025 roku (odbywającej się co 20 lat) mającej za zadanie ukazanie prac artystów sztuki nieprofesjonalnej oraz nowych docenionych przez środowisko kolekcjonerów i muzealników.

 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle