muzeum radom bip

Aktualności

Od 31 maja 2020 roku zapraszamy Państwa do zwiedzania wszystkich wystaw w muzeum. Informujemy, że otwarta jest już wystawa "Jacek Malczewski " w nowej odsłonie.

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek - nieczynne

wtorek - 9.00 - 15.00
środa - 9.00 - 16.00
czwartek - 9.00 - 15.00
piątek - 10.00 - 16.00
sobota - 11.00 - 16.00 
niedziela - 11.00 - 16.00

Szanowni Państwo zachęcamy do zapoznają się z regulaminem zwiedzania muzeum w czasie epidemii. Regulamin można pobrać również ze strony.

http://www.muzeum.edu.pl/pl/radom/regulamin-zwiedzania,70.htm

 

Regulamin zwiedzania (PDF)


 

WYJĄTKOWA ODSŁONA JACKA MALCZEWSKIEGO NA WYJĄTKOWE MIESIĄCE!!!

 

Kolejna odsłona stałej wystawy prac Jacka Malczewskiego w radomskim Muzeum. Pokażemy ponad 50 prac Artysty pochodzących ze zbiorów:

- własnych (m.in. zakupioną ostatnio „Córkę artysty Julię we wnętrzu” z 1923 r., do której dołączy kilka dni później w nowej, mikroklimatycznej ramie „Portret Karola Potkańskiego” z 1906 r.)

- Muzeum Narodowego w Warszawie (dzięki uprzejmości MNW prace, które zostały użyczone na wystawę czasową „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” zostaną u nas dłużej)

- Muzeum Częstochowskiego – obraz pt. „Rezygnacja” (praca wypożyczona z Muzeum Częstochowskiego została oczyszczona przez konserwatora z radomskiego Muzeum - Panią  Urszulę Sierszyńską - Rogólską i dzięki tej współpracy między muzeami, znakomity portret możemy oglądać o kilka miesięcy dłużej w Radomiu)

- prywatnych, czyli depozytów (i tu oprócz prac znanych już Państwu pojawią się nowe obrazy, wśród których na szczególną uwagę zasługuje „Rycerz i faun” z 1909 r.)

 

termin: od 31 maja do 30 września 2020

Kurator: Paulina Szymalak-Bugajska

 

 

 

 


Podpis:"Kto Ty jesteś? Bocian biały. Święty i przeklęty" jest otwarta. Możecie Pañstwo ją oglądać w muzeum ale też wirtualnie. Poniżej filmy, które przybliżą ekspozycję. Zachęcamy do wizyty w muzeum.

 

 

Już od poniedziałku 18 maja zapraszamy na wystawę "Jan Paweł II. Droga do świętości" Jest to wystawa ze zbiorów prywatnych radomskich filatelistów.

 

 

Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomiu.

Biblioteka Muzeum im. Jacka Malczewskiego w  Radomiu nawiązała współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną  w Radomiu  na digitalizację  prasy regionalnej .  W pierwszym etapie została zdigitalizowana bezcenna XIX-wieczna Gazeta Radomska, regionalny unikat . W wersji elektronicznej pierwsze jej roczniki dostępne są już w Radomskiej Bibliotece Cyfrowej http://bc.radom.pl/dlibra.   ZAPRASZAMY

 

 

 

Wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że ukazało się wydawnictwo towarzyszące wystawie „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” o tym samym tytule oraz wydawnictwo pt. „Barwny świat zwierząt w zbiorach Działu Przyrody Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu”. 

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani kupnem wydawnictw naszego muzeum, prosimy o kontakt mailowy: oswiatowy@muzeum.edu.pl. Wydawnictwa przesyłamy pocztą.

 

 

Partnerzy:
http://www.26600.pl http://www.mazowieckie.com.pl
Mecenasi Muzeum:
http://radom.whitetaxi.pl/ http://www.nextit.com.pl/ http://www.lucz-bud.com.pl/ http://kulturaisztuka.pl/ http://www.itdot.pl/ http://news.hotelnihilnovi.pl/ www.4art.pl/ http://www.artservice.pl/ http://www.artinhouse.pl/ http://www.rafil.pl/ http://www.kombud.com.pl/ http://www.wacyn.com.pl/ http://binkowski.suzuki.pl/auto http://www.blu.com.pl/salony/radom http://www.paluchgroup.pl/
tło e-riders motocykle