muzeum radom bip

Aktualności

W poszukiwaniu piękna

Wystawa „W poszukiwaniu piękna”  będzie czynna włącznie do dnia  29.07.2018.

Modernizacja kamienic Gąski i Esterki

W dniu dzisiejszym 23 lipca 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczące modernizacji kamienic Gąski i Esterki. Umowę w imieniu Województwa podpisali Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego i Pan Rafał Rajkowski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, w imieniu Muzeum im. Jacka Malczewskiego Dyrektor Adam Zieleziński. Przewidywany remont potrwa do końca 2019. W wyremontowanych kamienicach powstanie ekspozycja dotyczaca historii miasta Radom i Regionu Radomskiego.

 

 

 

14 lipca odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przez delegację pracowników naszego Muzeum pod pomnikiem patrona - Jacka Malczewskiego z okazji 164. rocznicy jego urodzin.

Od 1 lipca 2018 r. zmieniają się godziny otwarcia Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu dla zwiedzających.

 

 1. Muzeum czynne będzie w okresie letnim, tj. 1.IV do 30.X w godzinach:
  poniedziałek – 10.00 – 15.00
  wtorek – 09. – 15.00
  środa – 09.00 – 17.00
  czwartek – 09.00 – 15.00
  piątek – 10.00 – 18.00
  sobota (pierwsza sobota miesiąca) – 11.00 – 18.00
  niedziela  - 11.00 - 18.00

   
 2. W okresie zimowym w okresie od 1.XI do 31.III:
  poniedziałek – 10.00 – 15.00
  wtorek – 09. – 15.00
  środa – 09.00 – 16.00
  czwartek – 09.00 – 15.00
  piątek – 10.00 – 17.00
  sobota (pierwsza sobota miesiąca) – 11.00 – 17.00
  niedziela  - 11.00 - 17.00

Ostatni zwiedzający może wejść na ekspozycje godzinę przed zamknięciem muzeum.

Każdy krok zostawia ślad

11 stycznia, w czwartek o godz. 12.00 zapraszamy na otwarcie wystawy "Każdy krok zostawia ślad" Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Jan Kochanowski - duch miejsca, klimat epoki

Od 20 grudnia zapraszamy do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie do oglądania zmodernizowanej wystawy "Jan Kochanowski - duch miejsca, klimat epoki"

Niedziela z archeologią

W niedzielę 10 grudnia miała miejsce "Niedziela z archeologią", podczas której odbyło się oprowadzanie po wystawie "Drewniane skarby archeologiczne świadectwem uzytkowania drzew i krzewów w średniowiecznym gospodarstwie domowym" , prezentacja botaniczna i warsztaty archeologiczne.

Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych

Pobierz plik pdf

Muzeum im. Jacka Malczewskiego i oddział w domach Gąski i Esterki

będą czynne dla zwiedzających od 15 listopada br. Serdecznie zapraszamy


Od 2 listopada zapraszamy na zajęcia edukacyjne i warsztatowe, zapisy pod nr telefonu 48 3625694

Konkurs fotograficzny Mazowsze bliskie sercu

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz 12 realizuje konkurs fotograficzny Mazowsze bliskie sercu. Jest on skierowany do wszystkich fotografów – amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu, które warto pokazać innym.
Temat konkursu „Mazowsze – temat rzeka” nawiązuje do tegorocznych obchodów „Roku Rzeki Wisły” oraz nowego albumu pt. „Mazowsze z biegiem Wisły” i przewodnika o tym samym tytule, wydanych specjalnie na te okazję przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, które ukazują Mazowsze poprzez pryzmat Wisły.
Pragniemy zaprosić uczestników konkursu do podróży po naszym regionie, zwiedzania niezwykłych miejsc, tajemniczych zakątków, które warto uwiecznić na fotografii.
Nabór prac potrwa do 30 czerwca br.
Konkurs zostanie przeprowadzony dwuetapowo. W pierwszym etapie jury wybierze 10 wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów jury wybierze 3 zwycięskie prace, a laureaci zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody. Tradycyjnie już konkurs odbywa się pod patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
 Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl, w zakładce konkursy – szkolenia/konkursy-fotograficzne.

Poza kanonem. Sztuka bez dyplomu

Zaparaszamy na nową wystawę "Poza kanonem. Sztuka bez dyplomu".
Z kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu". Wystawa prezentowana jest w Domach Gąski i Esterki, Rynek 4/5.
Wystawa będzie czynna do czerwca 2017 r.


Zachęcamy do udziału w nowych warsztatach "Tworzenie światów fantastycznych" - pełnych niezwykłych, kolorowych stworów. W tworzeniu uczestniczy grupa dzieci (w przedziale wiekowym od przedszkola do gimnazjum). Działanie artystyczne będzie miało charakter spontaniczny. Nie narzucamy uczestnikom żadnych ograniczeń. Każda technika jest dopuszczalna. Grupa tworzy kolaż , możliwe jest posługiwanie się farbami, wyklejanie, wydzieranki, wyklejanie plasteliną (mamy piórka, farby, plastelinę, papier kolorowy, bibułę, wełnę). Młodzi ludzie będą mogli się przekonać, że każdy może być Ociepką czy Nikiforem. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i własny potencjał kreatywności. Bo przecież każdy z nas, bez względu na skalę talentu go posiada.


2. Mój fantastyczny świat - zajęcia plastyczne w wersji indywidualnej. Po obejrzeniu dzieł artystów nieprofesjonalnych na wystawie "Poza kanonem. sztuka bez dyplomu" każde dziecko otrzymuje kartkę papieru (A4 lub A3) i samodzienie, dowolna techniką wykonuje obraz.  Może on być inspirowany tym, co jest eksponowane na wystawie, może być przelaniem na papier światów fantastycznych w całości wyimaginowanych przez uczestników zajęć.

 

 

3. Nowe warsztaty przyrodnicze "Orły, sowy i sokoły.. czyli skrzydlaci myśliwi" dla dzieci od przedszkola do 3 klasy podstawówki. (Dla starszych klas szkół podstawowych oraz  liceów przewidzino tożsamą tematycznie lekcję muzealną pt.: "Ptaki Drapieżne"). Zajęcia składają się z prelekcji o dziennych i nocnych ptasich drapieżcach oraz aktywności manualnej polegajacej na wykonywaniu z materiałów plastycznych postaci sów i innych ptaków.

INFORMACJA

„Prace konserwatorskie i pielęgnacyjne w zabytkowym parku przy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Całkowity koszt netto wynosi  16 000,00 zł.

Dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Warszawie, w formie dotacji w kwocie 14 400,00 zł.

Pozostałe środki 1 600,00zł to środki własne.

www.wfosigw.pl

INFORMACJA

„Prace pielęgnacyjne (graby) w zabytkowym parku przy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji , w kwocie 5.400,00 zł).


Całkowity koszt netto wynosi 6 000,00 zł. zł.


Dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Warszawie, w formie dotacji w kwocie 5 400,00 zł.

 

www.wfosigw.pl

Zapraszamy do korzystania z przygotowanych przez Muzeum im. J. Malczewskiego lekcji muzealnych i zajęć warsztatowych

Wystawa archeologiczna - Zanim powstało miasto. Początki Radomia - eksponowana jest w Domach Gąski i Esterki, Rynek 4/5. Zapraszamy


Ekspozycji towarzyszą zajęcia edukacyjne:

1. Kamień, glina, nić (wykonywanie ceramiki i tkactwo)

2. Warsztaty młodego archeologa (wykopaliska dla najmłodszych). Zajęcia  odbywają się na zewnątrz budynku.

Muzeum otrzymało dotację z MKiDN

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie pn.:

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie; wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i opaski drenażowej wokół dworku i kaplicy, renowacja tynków zewnętrznych wraz z malowaniem elewacji obu budynków, konserwacja schodów kamiennych, konserwacja witraży od zewnętrznej strony kaplicy, renowacja tynków wewnętrznych w przyziemiu dworku, wykonanie i wymiana okien i drzwi w dworku”

 ramach Programu Dziedzictwo kulturowe Priorytet I Ochrona zabytków.

tło e-riders motocykle