muzeum radom bip

Aktualności

Zapraszamy Państwa do zwiedzania wszystkich wystaw w muzeum.

 

Informujemy, że otwarta jest już wystawa "Jacek Malczewski" w nowej odsłonie oraz wystawy czasowe „Kto Ty jesteś? Bocian Biały. Święty i przeklęty” i  „Papież Jan Paweł II .Droga do świętości”.

 

Godziny otwarcia:

 

poniedziałek - nieczynne

wtorek - 9.00 - 15.00
środa - 9.00 - 16.00
czwartek - 9.00 - 15.00
piątek - 10.00 - 16.00
sobota - 11.00 - 16.00 
niedziela - 11.00 - 16.00

 

Od 1 lipca dniem bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych jest sobota.

 

Szanowni Państwo zachęcamy do zapoznają się z regulaminem zwiedzania muzeum w czasie epidemii. Regulamin można pobrać również ze strony.

http://www.muzeum.edu.pl/pl/radom/regulamin-zwiedzania,70.htm

 

Regulamin zwiedzania (PDF)


 

Zapraszamy Państwa na wakacyjne warsztaty realizowane w miesiacu  sierpniu . MAKRAMOWE SPLOTY

 


Na wystawie "Jacek Malczewski" pojawił się oczekiwany przez nasze Muzeum obraz zatytułowany "Wizja Ezechiela". To olej na tekturze, sygnowany w lewym dolnym rogu "J. Malczewski", o wymiarach 102 x 72 cm., namalowany w 1917 r. Obraz jest własnością prywatną, został nam użyczony w depozyt dzięki współpracy z warszawskim domem aukcyjnym Polswiss Art.

 

 


Zapraszamy do zwiedzania dziedzińca muzealnego. Nowością jest ścieżka dla zwiedzających opowiadająca o historii budynku Muzeum oraz historycznych obiektach wokół gmachu, których historia sięga XIV wieku. To kolejna atrakcja dostarczająca równocześnie wiele istotnych informacji.

 

 


Zaginione dzieło wielkiego radomianina Jacka Malczewskiego odzyskane dzięki pasji historyk sztuki z radomskiego muzeum – Pauliny Szymalak - Bugajskiej.

Z przyjemnością informujemy,  że odbyła się uroczystość przekazania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odzyskanego obrazu Jacka Malczewskiego „Przy fortepianie” do Muzeum Narodowego w Warszawie. Prof. Andrzej Gliński Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślił, że obraz powrócił do Polski dzięki staraniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, polskich muzealników oraz dotychczasowego posiadacza dzieła. Osobą, która walnie przyczyniła się do rozpoznania działa jest kierowniczka Działu Sztuki Dawnej naszego Muzeum – Paulina Szymalak – Bugajska, której minister złożył podziękowania.

 

 

 


WYJĄTKOWA ODSŁONA JACKA MALCZEWSKIEGO NA WYJĄTKOWE MIESIĄCE!!!

 

 

Kolejna odsłona stałej wystawy prac Jacka Malczewskiego w radomskim Muzeum. Pokażemy ponad 50 prac Artysty pochodzących ze zbiorów:

- własnych (m.in. zakupioną ostatnio „Córkę artysty Julię we wnętrzu” z 1923 r., do której dołączy kilka dni później w nowej, mikroklimatycznej ramie „Portret Karola Potkańskiego” z 1906 r.)

- Muzeum Narodowego w Warszawie (dzięki uprzejmości MNW prace, które zostały użyczone na wystawę czasową „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” zostaną u nas dłużej)

- Muzeum Częstochowskiego – obraz pt. „Rezygnacja” (praca wypożyczona z Muzeum Częstochowskiego została oczyszczona przez konserwatora z radomskiego Muzeum - Panią  Urszulę Sierszyńską - Rogólską i dzięki tej współpracy między muzeami, znakomity portret możemy oglądać o kilka miesięcy dłużej w Radomiu)

- prywatnych, czyli depozytów (i tu oprócz prac znanych już Państwu pojawią się nowe obrazy, wśród których na szczególną uwagę zasługuje „Rycerz i faun” z 1909 r.)

 

termin: od 31 maja do 30 września 2020

Kurator: Paulina Szymalak-Bugajska

 

 

 

 

 

Partnerzy:
http://www.26600.pl http://www.mazowieckie.com.pl
Mecenasi Muzeum:
http://radom.whitetaxi.pl/ http://www.nextit.com.pl/ http://www.lucz-bud.com.pl/ http://kulturaisztuka.pl/ http://www.itdot.pl/ http://news.hotelnihilnovi.pl/ www.4art.pl/ http://www.artservice.pl/ http://www.artinhouse.pl/ http://www.rafil.pl/ http://www.kombud.com.pl/ http://www.wacyn.com.pl/ http://binkowski.suzuki.pl/auto http://www.blu.com.pl/salony/radom http://www.paluchgroup.pl/
tło e-riders motocykle