Zwieńczeniem pracy nad programem: Ochrona zabytków archeologicznych jest monografia pt. „Żelazna Nowa, stanowisko 2. Cmentarzysko kultury przeworskiej z Zapilcza na południowym Mazowszu”. Jest to kolejny tom serii wydawniczej „Ocalone dziedzictwo archeologiczne" wydawnictwa Profil-Archeo. Stanowisko w Żelaznej Nowej było badane w latach 2007, 2008, 2015 i 2017.
W świetle dotychczasowych badań stanowisko 2 w Żelaznej Nowej należy do najbardziej interesujących odkryć na południowym Mazowszu. Już wstępne datowanie nekropoli pozwala na zaliczenie jej do długo funkcjonujących cmentarzysk kultury przeworskiej (I w. p.n.e. – III w. n.e.).
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach działania: Dziedzictwo kulturowe, program: Ochrona zabytków archeologicznych, zadanie pt. ,,Cmentarzysko kultury przeworskiej w Nowej Żelaznej, stan. 2, pow. kozienicki, woj. mazowieckie". Wsparcie na realizację zadania Muzeum otrzymało także od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zakup gablot ekspozycyjnych na potrzeby tworzenia wystaw w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

„Muzeum Malczewskiego przyjazne osobom niewidomym/BOM2”

"Cyfrowy symbolizm. Zero-jedynkowy świat Muzeum Malczewskiego"

Kurs metodyczy w Europass Teachers Academy w Barcelonie.
