muzeum radom bip
UE muzeum radom bip

„Ptasie nasTroje” w muzeum

 

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne we współpracy z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu prezentuje wystawę trzech pasjonatów fotografii i zapalonych przyrodników. „Ptasie nasTroje” można oglądać w pomieszczeniach muzeum w Dziale Przyrody.

 

„Ptasie nasTroje” to wystawa 12 fotografii autorstwa Doroty Wólczyńskiej, Tomasza Kuny i Marka Zawadzaka przygotowana w ramach obchodów 60-lecia istnienia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Nieprzerwanie od 60 lat działa Radomskie Towarzystwo Fotograficzne, które jest kontynuatorem tradycji stowarzyszeń twórczych sztuki fotografii w Radomiu. Na otwieranej dziś wystawie będziecie mogli Państwo podziwiać piękno przyrody. Takie ujęcia wymagają wyjątkowych zdolności, cierpliwości i kreatywności. Serdecznie gratuluję organizatorom i zapraszam do.

 

Autorzy zdjęć, poza RTF należą także do Klubu Przyrodników Regionu Radomskiego. Zafascynowani światem przyrody prowadzą bezkrwawe łowy z aparatem fotograficznym. Pomaga im w tym wiedza przyrodnicza i umiejętności fotograficzne.

 

Skąd pomysł na wystawę? Na jednej z wystaw RTF w czasie rozmowy wypłynął pomysł, że autorzy wspólnie mogliby zorganizować wystawę w ptasich tematach. Jubileusz 60-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego dał bodziec do działania. Zdjęcia są z ornych wypadów i plenerów oraz wspólnych obserwacji.

 

Zdjęcia wykonywane były w Radomiu i bliskiej okolicy. Ich autorzy musieli próbować różnych metod: z podchodu, z czatowni czy z pływadełka. Wielokrotnie zdjęcia określonego gatunku są zaplanowane i przygotowane - odpowiedni biotop, zanęcenie czy też przywabianie nagranym głosem puszczanym z odtwarzacza. 

Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle