muzeum radom bip
UE muzeum radom bip

Aktualności archiwum - 2

Uwaga zbliżają się ferie zimowe!
„Płonące. Wycinanki Moniki Krajewskiej w dni życia, dni śmierci wpisane. Wystawa w hołdzie ludności żydowskiej Radomia”, który odbędzie się 14 stycznia 2024 roku o godzinie 12:00 w Muzeum im. Jacka Malczewskiego
Muzeum Historii Radomia to wystawa stała Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
W tym roku trafiła do nas wyjątkowa kartka z życzeniami od wyjątkowego nadawcy!
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na Finisaż wystawy „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie polskim 1850-1939)"
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na GWIAZDKOWE WARSZTATY W MUZEUM HISTORII RADOMIA „RADOMIAN PORTRET WŁASNY”
Wydarzenia związane z rocznicami urodzin lub śmierci znakomitych polskich pisarzy
Prezentujemy galerię zdjęć z oprowadzania kuratorskiego po wystawie "Polscy monachijczycy".
Rusza kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Historii Radomia „Zachować i Wychować” o puchar Dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
Zapraszamy na konferencję "Odkrywamy historię Radomia"
Hej Klubowicze!
Harmonia, szacunek, czystość i spokój.
Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godz. 12.00 do Muzeum Historii Radomia na warsztat muzealny.
Przed nami kolejna edycja Mazowieckiej Recepty na Sztukę.
Czy Malczewski byłby dobrym ilustratorem do bajki "Kopciuszek"?
To był intensywny weekend, pełen wrażeń w naszym muzeum.
To było piękne popołudnie, pełne wspomnień, historii, ale i rozmów o planach, inwestycjach i przyszłości Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.
Kolejne fantastyczne wieści, które mamy dla Państwa!
We czwartek 5 października 2023 roku o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż naszej najnowszej wystawy Polscy monachijczycy. Dzieła pochodzą ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki.
Kilka ujęć z dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej zbliżającej się wystawie "Polscy Monachijczycy" ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki im. B.G. Woźnickiego.
Za nami ekscytujący i pełen wrażeń wernisaż wystawy Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie polskim 1850 – 1939), po którym emocje jeszcze nie opadły.
Dyrektor Leszek Ruszczyk zaprasza już 17 września 2023 roku ogodz. 17.00 na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego.
Już w piątek, 15 września o godz. 17:00 wernisaż „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie polskim 1850-1939)"
Konferencja prasowa przed wystawą ,,Kwiaty wiśni - Samuraje”.
Otwarcie wystawy „Kwiaty wiśni – Samuraje” 1 września, godz. 17:00
Otwarcie wystawy numizmatycznej "Przekazy Narodowego Banku Polskiego dla Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu" 11 sierpnia, godz. 17:00
,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”
Już w piątek, 28 lipca o godz. 17.00 wernisaż wystawy archeologicznej ,,Po śmierci ku słońcu. Cmentarzyska ciałopalne z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza”.
Program "„Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”
Jacek na wakacjach
Partnerzy:
https://www.bsjedlinsk.pl http://www.26600.pl https://dokultury.mazowieckie.com.pl/pl
Mecenasi Muzeum:
tło e-riders motocykle